Nehraj!

  •  Náročnost: Pro pokročilé
  •  Cena:
    • od January 1, 2018 do April 1, 2018: 1600
    • od April 1, 2018: 1800
  •  Kapacita: Plně obsazeno

Experimentální skupina 20 000 židů pod mořem vlítla na improvizační scénu teprve vloni a už se zvládla usídlit např. v pražských divadle DISK nebo NOD. Na #improtřesk2018 povedou dva její členové workshop s výstižným názvem «Nehraj!»

Co je to být autentický? Jsem v roli přítomný? Kdy reaguji spontánně a kdy vymýšlím? Jak reaguji na partnera v dialogu? Je herectví o hraní­-předvádění nebo o jednání? A mám motivaci pro mé jednání? Na workshopu budeme přemýšlet o herectví, tvořit otázky a pokoušet se hledat odpovědi.

Václav Zimmermann

Lektor

Vystudoval výtvarnou tvorbu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a v současné době studuje herectví se zaměřením na autorskou tvorbu na Katedře autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU. Mimo jiné se věnuje improvizaci se skupinou 20 000 židů pod mořem, Slam poetry, a dalším divadelním projektům.

Jáchym Sůra

Lektor

Po gymnáziu studoval herectví na brněnské JAMU, kterou nedokončil. Má tendenci od divadla utíkat a ihned se k němu vracet, aby mohl opět utéct, přičemž tvrdí, že taková je láska. Improvizuje od roku 2010, je členem souboru 20 000 židů pod mořem a jedním ze dvou aktérů Instantního Gaučinku.