Stand up - tvorba, formy a uvedení na jevišti

  •  Náročnost: Pro pokročilé
  •  Cena:
    • od March 1, 2019: 1700
  •  Kapacita: 2 volných míst

Náplní workshopu je vytvoření si vlastní jevištního stand up výstupu – od prvního nápadu a tématu, před proces psaní až po konečné uvedení na jevišti. Naleznutí svého osobního smyslu pro humor, empatie a citu pro timing. Objevení polohy, která bude na jevišti, v rámci formátu stand up, funkční a „tvá“. Objevení upřímnosti k sobě samému a její využití v hledání témat, a v tvorbě příběhu s pointou. Inspirativních shlédnutí některých světových i českých stand up komiků. Všechno hlavně v pohodě, klidu a dobré náladě.

 

Filip Teller

Hlavní lektor

Moderátor, herec věnující se autorskému divadlu a zdravotní klaun

Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská. Absolvoval Janáčkovu akademii múzickýchumění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství. V rámci studijní stáže pobýval také ve Velké Británii.Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech (např. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtarie či Národní divadlo Brno) a v nezávislých uměleckých uskupeních (např. Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko nebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režiséry Vladimírem Morávkem, Lubošem Balákem či Zdeňkem Duškem.S Divadlem Husa na provázku vystupoval na festivalech ve Francii, Belgii a Rusku.
Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII.

Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Mezi jeho další autorské projekty patří celovečerní stand up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem. Dále Filip Teller účinkuje v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger. V příběhu z druhé světové války ztvárňuje postavu bývalého boxera Hanse. Inscenace se dočkala pozitivních ohlasů u publika ikritiky. V roce 2015 založil Filip Teller, společně se svým týmem, divadelní talk show Tell or Show, v níž působí jako moderátor a hostitel. Pořad klade důraz na divadelnost, situační humor a improvizaci. Kromě klasických rozhovorů zažívají hosté i nečekané situace, do nichž vstupují společně s moderátorem.Domovskou scénou Tell or Show je v současné době Divadlo Bolka Polívky v Brně.