Ticho před bouří

  •  Náročnost: Pro všechny
  •  Cena:
    • od January 1, 2018 do April 1, 2018: 1600
    • od April 1, 2018: 1800
  •  Kapacita: Plně obsazeno

Jak často si dovolíme úplně podlehnout emocím ve scénách, které hrajeme? Jak moc nám naše postavy pronikají pod kůži? Nakolik jsme schopní se podvolit autentickým reakcím? Na workshopu se budeme věnovat tomu, jak si užít scény odhalující velký kus naší psychiky, našich pocitů a naší zranitelnosti. Začátek workshopu věnujeme tomu, jak se vůbec dostat do scén, ve kterých mezi herci jiskří láska, vztek nebo tíha tajemství. Budeme si hrát se vztahy, na kterých záleží, a objevovat situace, ve kterých jde o hodně.

Barbara Herucová

Lektor

Bára studovala Teorie nových médií a Zkušenostně-reflektivní učení, v rámci kterého objevila metody aplikovaného dramatu. Od té doby vystupuje a trénuje v rámci improvizačního divadla TAMTi hrajícím krátké i dlouhé formy improvizace. Kromě TAMTi je také součástí dalších divadelních projektů a představení (Roots, AmaTeatr, Impro bez hranic, ...). Divadlo (speciálně improvizační divadlo) je hlavním fokusem jejího lektorování v neziskové organizaci Proraptor. Vede zde workshopy, otevřené lekce a kurzy pro širokou veřejnost stejně jako pro firmy. Nejzásadnější vliv na její práci a přístup k divadlu měli setkání s učiteli a učitelkami jako Keith Johnstone, Lee White, Rod Ben Zeev, Inbal Lori, Katy Shutte a dalšími. Stejně důležitým je i vliv teorií klaunování, storytellingu, fyzického divadla nebo divadla utlačovaných (které se učila od Bárbary Santos v Berlíně). Bára kromě lektorování a hraní pracuje v divadle BuranTeatr, kde má na starosti dramaturgii a produkci workshopů.

Petra Giňová

Lektor

Peťa v roce 2011 spoluzakládala brněnskou improvizační skupinu TAMTi, kterou od roku 2015 také trenérsky vede. Realizuje se i v rámci vzdělávací organizace Proraptor, kde ji momentálně zajímá především vzdělávání improvizačních trenérů a předávání improvizačních principů do života lidem improvizací nepolíbeným. V roce 2017 se stala spoluautorkou improvizačního představení Roots / Kořeny, se kterým vystupuje v ČR i v zahraničí (festival v německém Würzburgu).

V TAMTěch se momentálně věnuje nejenom formátu improvizačních zápasů, ale i delších forem (Monology, Příběhy z městečka, Esence a pod). Peťa také zkoumá cesty, jak improvizační metody využít pro efektivnější (a hlavně záživnou) výuku práva. Má ráda knihy, jídlo a oranžovou barvu.